220 Opis hotelu , -
Aktualnie w ofercie:
6 hoteli 907 ofert
Ilość dni:
Planowana data przyjazdu:
Otwórz mapę »

O Hotelu

Hotel ZAMEK RYN****  to krzyżacki Zamek zaadaptowany na Centrum Kongresowo-Wypoczynkowe. Wznosi się nad miasteczkiem Ryn,  malowniczo położonym na przesmyku pomiędzy dwoma jeziorami Ołów i Ryńskim, na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich.

Ta XIV-wieczna, druga co do wielkości tego typu budowla w Polsce, usytuowana jest w jednym z najatrakcyjniejszych regionów pod względem krajobrazowym, ekologicznym, przyrodniczym oraz turystycznym.  Mazurski pagórkowaty, pofałdowany teren, bajeczne jeziora, wijące się niekiedy długimi rynnami, pełne uroczych zatok i półwyspów, to okolice Zamku.

Wspaniałe powietrze oraz piękna i spokojna okolica pozwolą Państwu rozkoszować się urokami życia i przenieść w świat minionych wieków.

Pokoje

Hotel posiada 28 pokoi 1-osobowych w Zamku oraz 3 pokoje 1-osobowe w Willi Pod Zamkiem. Każdy pokój odkrywa architektoniczne detale, które współgrają z kolorystyką wnętrza. Stylowe meble wykonane z palisandrowego drewna i miękkie wykładziny ocieplają wnętrze.

102 pokoje 2-osobowe (w tym 2 pokoje przystosowane specjalnie dla osób niepełnosprawnych). Ciekawie wkomponowane w zabytkowe skrzydła różnią się od siebie usytuowaniem, kształtem i wielkością. Stylowe meble wykonane z palisandrowego drewna i miękkie wykładziny ocieplają wnętrze.

Cześć pokoi posiada możliwość dostawki (jest to typowa hotelowa dostawka z materacem lub rozkładana kanapa).

Oprócz tego na Zamku znajduje się 6 apartamentów, a w Willi Pod Zamkiem – 2. Są to luksusowe, wygodne, przestronne apartamenty o najwyższym standardzie i niepowtarzalnej dekoracji. Zadbano tu o detale, które w połączeniu z palisandrowymi meblami i odpowiednim oświetleniem, dobieranym indywidualnie do każdego wnętrza, gwarantują najwyższy komfort wypoczynku.
Apartamenty usytuowane są w skrzydłach Komturskim i Rycerskim na pierwszym, drugim i trzecim piętrze.

Każdy apartament składa się z dwóch pokoi - 2-osobowej sypialni oraz pokoju dziennego (oddzielonych niewielkim przepierzeniem - bez drzwi), o powierzchni 30 m2. W sypialni znajdują się dwa wygodne łóżka (które można połączyć), w pokoju dziennym - znajduje się rozkładana kanapa, dodatkowy stół i fotele.
W każdym apartamencie istnieje możliwość przygotowania dodatkowego miejsca do spania dla 1 lub dwóch osób.

Restauracja

W Wielkim Refektarzu i Refektarzu (gotyckich salach restauracyjnych) spełniamy marzenia kulinarne Gości. Serwujemy  potrawy kuchni regionalnej, staropolskiej (dzika zwierzyna i ptactwo) i europejskiej a także wina, staropolskie nalewki i miody. Wyrafinowane wyroby cukiernicze zaskakują niespotykaną kompozycją i smakiem.

Centralnym punktem Zamku jest Dziedziniec, który od wieków pełni funkcje biesiadne i rozrywkowe.

Hołdując dawnym tradycjom stworzono miejsce, w którym organizuje się huczne biesiady rycerskie  (odbywają się w każdy czwartek wakacji a także przez cały rok - na zamówienie).  Uczestnicy biesiad w stylowych strojach (Hotel zapewnia suknie dla Dam i tuniki dla Kawalerów – w każdym wieku)  mogą się przenieść w czasy Średniowiecza, kosztując przy tym specjalności zamkowej kuchni, ucząc się dawnych tańców czy też próbując swych sił w turniejach rycerskich.

Efektowne wnętrze dziedzińca jest także wykorzystywane jako jedyna w swoim rodzaju sala weselna, balowa, bankietowa czy też miejsce organizacji koncertów i spektakli teatralnych.

Najważniejsze zamkowe wydarzenia –takie jak  Wigilia, Bal Sylwestrowy czy Śniadanie Wielkanocne – zawsze przygotowywane są na Dziedzińcu.

Dziedziniec jest zadaszony, ogrzewany, wspaniale oświetlony i  posiadający własne nagłośnienie.

Na Dziedzińcu przygotowujemy zarówno bardzo eleganckie kameralne kolacje jak i koktajle nawet na 900-1000 osób.
 

Atrakcje

W okresie międzywojennym Ryn zasłynął jako miejscowość uzdrowiskowa, w której funkcjonowało wiele hoteli i pensjonatów. Hotel w Zamku Ryn **** wraca do tej tradycji, stwarzając Państwu miejsce relaksu i wyciszenia.

Hotel ZAMEK RYN**** to idealne miejsce zarówno dla pobytów indywidualnych jak i firmowych. Ogromną zaletą hotelu jest możliwość korzystania z Centrum Rekreacji, gdzie wykwalifikowany personel troszczy się o Gości, realizując ich indywidualne potrzeby.

Basen

Zamkowy basen znajduje się w gotyckich podziemiach.  Basen  (o wymiarach  12 m długości, do 1,5 m głębokości) posiada dodatkowe atrakcje – bicze wodne, gejzery, przeciwfalę.

Kąpiel w basenie, obok którego płonie ogień w kominku, zabawa w jacuzzi czy odpoczynek w jednej z trzech saun, zakończony orzeźwiającą kąpielą  - to znakomity sposób na poprawę samopoczucia.

Gabinet Masażu

Zapraszamy  do korzystania z usług masażystów. Masaże mogą odbywać się w specjalnie do tego przeznaczonym salonie lub w pokoju Gościa.

Masażyści pracują na kosmetykach firmy Ziaja, Eris, Pat&Rub by Kinga Rusin.

W ofercie: masaże relaksacyjne, sportowe, z elementami aromaterapii i masaże izometryczne.

Zbrojownia

Tuż obok wejścia do Zamku, w budynku ZBROJOWNIA, Goście mogą grać w kręgle, tenis stołowy, uprawiać fitness, grać w bilard w stylowej Sali Myśliwskiej (dwa stoły), a także uprawiać łucznictwo i próbować swoich sił w strzelnicy laserowej.

Dokonaliśmy niekonwencjonalnego połączenia kręgielni z eleganckim barem, salą klubową, taneczną i salą fitness. Wystrój wnętrza utrzymany jest w konwencji krzyżackiego zamku.

Dobra muzyka w połączeniu z profesjonalnym oświetleniem tworzą niepowtarzalny klimat, a Goście czują się tu doskonale.

Kort Tenisowy

Tuż przy murach zamkowych zbudowaliśmy kort tenisowy z nawierzchnią ze sztucznej trawy.  To malownicze miejsce, tuż  obok  jeziora Mateuszek, sprawia, ze Goście Hotelu bardzo chętnie korzystają z  takiej formy czynnego wypoczynku od wczesnej wiosny do późnej jesieni.

Plac Zabaw

Z myślą o naszych najmłodszych zbudowaliśmy plac zabaw z miękką, trawiastą nawierzchnią. Znajduje się tuż przy murach zamkowych, obok kortu tenisowego. To przyjemne, zacienione miejsce i najmłodsi Goście przybywający do naszego Zamku bardzo chętnie właśnie tam spędzają czas.

Przystań Żeglarska

Goście przybywający do Zamku Ryn mogą korzystać z plaży miejskiej, usytuowanej nad jeziorem Ołów, ok. 50 m od murów Zamku.  W okresie wakacji wydzielamy część plaży -  specjalnie dla Gości Hotelu ZAMEK RYN i  przygotowujemy leżaki, parasole i ręczniki plażowe.

Region

Warmia, Mazury i Powiśle to region o wielkich walorach turystycznych. Corocznie wypoczywa tu prawie 5 milionów turystów. W każdym sezonie po naszych szlakach wodnych pływają  kajakiem tysiące amatorów tego typu wypoczynku, a najznamienitszym z nich był papież Jan Paweł II. Zabytkiem klasy międzynarodowej i jednocześnie naszą wizytówką jest Kanał Elbląski, funkcjonujący w niezmienionej postaci od prawie 150 lat. Zarówno pochylnie na kanale, jak również Pola Grunwaldzkie, które były świadkiem największej bitwy średniowiecznej Europy, to miejsca obowiązkowe na liście każdego turysty. Podróżnicy chętnie odwiedzają też Olsztyn i Frombork, z którymi związany był Mikołaj Kopernik -   najbardziej znana postać naszego regionu. Wielki astronom rozsławił tym samym jego walory na cały świat.

 

      Coraz więcej turystów odwiedza Warmię i Mazury zimą. Wiele ośrodków oferuje odpoczynek od miejskiego gwaru i zachęca do uprawiania sportów zimowych z narciarstwem zjazdowym włącznie. Na profesjonalnie przygotowanych stokach funkcjonują wyciągi, a nad bezpieczeństwem narciarzy i snowboardzistów czuwają stacje GOPR-u. Po atrakcjach rekreacyjnych warto zapoznać się z ofertą gastronomiczną Warmii i Mazur, która proponuje mnóstwo lokalnych specjałów opatrzonych od niedawna tytułem „Dziedzictwo kulinarne – Warmia, Mazury, Powiśle”. Jest to kolejny produkt turystyczny naszego regionu promujący wyrób i sprzedaż lokalnej i regionalnej żywności.

 

      Warmia i Mazury to jednak nie tylko turystyka. To także znaczący w skali kraju przemysł, m.in. rolno-spożywy czy drzewno-meblarski. Na tych terenach ulokowane są zakłady wielu znanych firm produkujących meble na europejskie i światowe rynki. Obecne są również inne branże, takie jak: odzieżowa, chemiczna (w tym oponiarska) czy maszynowa. Wszystkie zakłady charakteryzuje wspólna cecha – są bezpieczne ekologicznie. Nie ma na terenie Warmii, Mazur czy Powiśla zakładów szkodzących środowisku. Wynika to z założeń strategii rozwoju województwa, które stawia na czyste środowisko, bezpieczne otoczenie i jak najszybsze wyrównanie poziomu rozwojowego Warmii i Mazur w porównaniu do reszty kraju.

Historia

Na przepięknym wzniesieniu pomiędzy jeziorami Ryńskim i Ołów rozpoczęto budowę zamku. Ta średniowieczna warownia była wznoszona etapami i niegdyś wyglądała zupełnie inaczej.

Najstarsze informacje o krzyżackim zamku, który dał początek osadzie i późniejszemu miastu pochodzą z kroniki Wiganda z Marburga z 1377 roku.

Pierwszą fazę budowy wskazuje się na lata drugiej dekady XIV wieku do 1376 roku. Druga faza budowy rozpoczyna się w 1377 roku od założenia murów obwodowych zamku, na rzucie prostokąta o wymiarach 44 x 52 metry, z potężnym przedzamczem. Zaplanowano wówczas wzniesienie dwóch skrzydeł: południowo-wschodniego i północno-wschodniego (południowe i północne skrzydło miało 56,5 m zaś wschodnie i zachodnie 44,8 m a ich wewnętrzna szerokość wynosiła 17 m). Grube mury grubości 4,5 m, zwężające się ku dołowi do 2,5 m, stanowiły podstawę tego kolosa. Z pozostałych stron czworobok zamknięto kurtynowymi murami z nietypową kwadratową wieżą usytuowaną w zachodnim narożu. Domniemywa się, że w tym okresie mury obwodowe nie przekraczały wysokości drugiej kondygnacji, a skrzydło południowo- wschodnie wymurowano od parteru. Dodatkowo, mury obwodowe były wzmocnione na narożach ryzalitami w celu osadzenia wieżyczek na ich koronie. Pomieszczenia na parterze planowano pokryć drewnianymi stropami, a w innych miały być wykonane sklepienia krzyżowe.

Po utworzeniu w Rynie Komturii, pojawiła się konieczność przebudowy. Wtedy to, piwnice, skrzydło południowo-wschodnie otrzymały nowy podział i powstały sklepienia krzyżowe. W przyziemiu utworzono trzy pomieszczenia, między innymi przestrzenną, dużą salę, przykrytą także sklepieniem krzyżowym oraz wspartą na murowanych filarach. Na pierwszym piętrze urządzono kaplicę, która wyróżniała się w elewacji charakterystycznymi oknami. Obok niej znajdował się kapitularz i mieszkanie Komtura. Natomiast wyżej, nad kaplicą, znajdowała się zbrojownia. Ostatnią, najwyższą kondygnację obiegały ganki obronne. Z pierwszego piętra na wyższe kondygnacje wiodły wewnętrzne schody w grubości muru, a komunikację w skrzydle zapewniał piętrowy krużganek.

Do zamku od strony południowo- wschodniej przylegało przedzamcze, w którym mieścił się folwark. Znajdowało się tam prawdopodobnie zaplecze gospodarcze. Całe założenie zamkowe otaczały fosy nawadniane wodami z jeziora Ołów.

Z inwentarzy z początków XV wieku dowiadujemy się, że w pomieszczeniach zamkowych znajdowała się kuchnia, piekarnia a nawet browar. W 1507 roku wymienia się także poddasze, kaplicę, prochownię i zbrojownię, a w latach 1515-1524 wyszczególniono  istnienie kapitularza, refektarza, dormitorium, izby pisarza i kucharza, łaźni oraz pokoju gościnnego. Z kolejnych spisów można dowiedzieć się o istnieniu w Ryńskiej warowni również słodowni, piwnicy, magazynu miodu, młyna zbożowego, prochowego, spichlerza i folusza. XVIII wieczna, czteroskrzydłowa, nieregularna bryła zamkowa z wydłużonym dziedzińcem - była wynikiem wielu przebudów z XVI-go wieku i później. Pierwsze zmiany wprowadzono w 1525 roku, a kolejne w XVII wieku, kiedy to chciano urządzić wygodną, myśliwską rezydencję dla Księcia. Wtedy właśnie powstało skrzydło południowo-zachodnie z przejazdem bramnym i skrzydło północno-zachodnie. Zawsze, kiedy zmieniali się właściciele i użytkownicy zamku - zmieniał się jego wygląd oraz przeznaczenie.

Strona:
1/1
Hotel Elbrus*** SPA & WELLNESS
3Szczyrk
od 182 zł / os.
12 ofert
Hotel SPA Faltom Gdynia Rumia
4Rumia
od 214 zł / os.
14 ofert
SPA Bagiński & Chabinka
0Międzyzdroje
od 0 zł / os.
11 ofert
Hotel Górski Raj
3Niedźwiedź
od 0 zł / os.
7 ofert
Rezydencja Sienkiewiczówka
0Zakopane
ofert
ROYAL Kompleks Szkoleniowo-Wypoczynkowy
0Rabka Zdrój
ofert

Strona:
1/1